LAJMI I FUNDIT:

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Për çdo tri nënshkrime të madha, prej tyre del  një i dështuar. Por cili transferim shkoi më keq në Evropë këtë sezon?

Reklama

Ndërsa gjithnjë e më shumë para po derdhen nga klubet evropiane, vazhdon që në shumë prej tyre të ketë keq menaxhim.

Edicioni 2022/23 ka qenë një vit ku shumë klube dështuan me blerjet e tyre kryesore.

Si zakonisht dështimet më të mëdha vijnë nga Liga Premier, apo qendra e transferimeve, por ka të tilla edhe në Itali, Gjermani, Spanjë dhe më gjerë.

Goal.com ka zgjedhur 21 nënshkrimet më zhgënjyese në Evropë për këtë sezon të cilat mund t’i shihni më poshtë.

21 Matt Doherty (Atletico Madrid, i lirë)

20 Renato Sanches (Paris Saint-Germain, 15 milionë euro)

19 Calvin Bassey (Ajax, 22 milionë euro)

18 Divock Origi (AC Milan, i lirë)

17 Charles De Ketelaere (AC Milan, 35 milionë euro)

16 Pierre-Emerick Aubameyang (Chelsea, 14 milionë euro)

15 Luis Maximiano (Lazio, 10.5 milionë euro)

14 Dele Alli (Beshiktash, huazim)

13 Arthur Melo (Liverpool, huazim)

12 Ryan Gravenberch (Bayern Munich, 24 milionë euro)

11 Raheem Sterling (Chelsea, 55 milionë euro)

10 Callum Hudson-Odoi (Bayer Leverkusen, huazim)

9 Antony (Man Utd, 98.7 milionë euro)

8 Sadio Mane (Bayern Munich, 40.5 milionë euro)

7 Mykhailo Mudryk (Chelsea, 102 milionë euro)

6 Jesse Lingard (Nottingham Forest, i lirë)

5 Kalvin Phillips (Man City, 49 milionë euro)

4 Sergino Dest (AC Milan, huazim)

3 Marc Cucurella (Chelsea, 73 milionë euro)

2 Richarlison (Tottenham, 69 milionë euro)

1 Paul Pogba (Juventus, i lirë)

/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori