LAJMI I FUNDIT:

Rudiger tregon zhgënjimin e madh që përjetuan pas eliminimit nga Kupa e Botës

Rudiger tregon zhgënjimin e madh që përjetuan pas eliminimit nga Kupa e Botës

Gjermania ka dëshpëruar edhe në një Kupë të Botës tjetër, të dytën radhazi.

Ashtu si në vitin 2018 në Rusi, edhe në Katar gjermanët nuk kanë arritur t’i kalojnë grupet duke qenë dëshpërimi më i madh.


Edhe pse pritjet ishin të mëdha për Kombëtaren e Gjermanisë, një gjë e tillë nuk ndodhi dhe vetëm pas tre ndeshjeve të zhvilluara ta rikthehen në shtëpi.

Njëri nga mbrojtësit më të mirë të Gjermanisë, Antonio Rudiger ka thënë se është një zhgënjim i madh eliminimi nga Kupa e Botës në fazën e grupeve, pasi kishin planifikuar gjëra të mëdha.

“Vetëm një zhgënjim i madh. Kishim planifikuar kaq shumë dhe përfunduam duke u zhgënjyer më shumë”.

“Ne nuk duhet të kërkojmë justifikime për këtë, por të pyesim veten. Do të më duhet pak kohë për të tretur eliminimin”.

“Është më së shumti zhgënjyese dhe nuk ka as komoditet për momentin. Gjithsesi, faleminderit atyre që më mbështetën mua dhe kombëtaren në Kupën e Botës”, ka deklaruar Rudiger. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori