LAJMI I FUNDIT:

Roma fiton ndeshjen dramatike ndaj Torinos

Roma fiton ndeshjen dramatike ndaj Torinos
Torino vs Roma (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Roma ka arritur të mposhtë me shumë vështirësi Torinon në kuadër të javës së 37-të në Serie A me rezultat 3-2.

Reklama

Pas vetëm 14 minutash lojë, Torino kaloi në epërsi me anë të Alejandro Berenguer që u asistua nga Simone Zaza.

Por, Roma arriti të këndellej dhe pas vetëm dy minutash i barazoi shifrat me golin e Edin Dzekos që pranoi një asistim nga Hnrikh Mkhitaryan.

Torino vs Roma (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Giallorossët arritën të përmbysinin rezultatin me golin që e realizoi Chris Smalling (23’), derisa në rolin e asistuesit ishte Carles Perez.

Pjesa e dytë filloi më mirë për Romën që arritën të realizonin edhe golin e tretë, ku nga penalltia i saktë u treguar Amadou Diawara, që shënoi në minutën e 61-të.

Torino vs Roma (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Pasi kaluan pesë minuta, Torino e ngushtoi epërsinë e mysafirëve në 3-2 me anë të Wilfried Singo (66’).

Në fund, Roma arriti t’i marrë tri pikë të arta dhe renditet në vendin e pestë me 67 pikë, derisa në xhiron e fundit (38) takohet me Juventusin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Serie A
Kalo në kategori