Roma fiton ndeshjen dramatike ndaj Torinos

Torino vs Roma (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Roma ka arritur të mposhtë me shumë vështirësi Torinon në kuadër të javës së 37-të në Serie A me rezultat 3-2.

Pas vetëm 14 minutash lojë, Torino kaloi në epërsi me anë të Alejandro Berenguer që u asistua nga Simone Zaza.

Por, Roma arriti të këndellej dhe pas vetëm dy minutash i barazoi shifrat me golin e Edin Dzekos që pranoi një asistim nga Hnrikh Mkhitaryan.

Giallorossët arritën të përmbysinin rezultatin me golin që e realizoi Chris Smalling (23’), derisa në rolin e asistuesit ishte Carles Perez.

Pjesa e dytë filloi më mirë për Romën që arritën të realizonin edhe golin e tretë, ku nga penalltia i saktë u treguar Amadou Diawara, që shënoi në minutën e 61-të.

Pasi kaluan pesë minuta, Torino e ngushtoi epërsinë e mysafirëve në 3-2 me anë të Wilfried Singo (66’).

Në fund, Roma arriti t’i marrë tri pikë të arta dhe renditet në vendin e pestë me 67 pikë, derisa në xhiron e fundit (38) takohet me Juventusin. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet