River Plate fiton derbin ndaj Bocas në sfidën ku u shpërndanë shtatë karton të kuq

River Plate ka arritur të fitoj derbin e madh të futbollit argjentinas ndaj Boca Juniors.

Ka qenë një ndeshje dramatike e cila përfundoi me rezultat minimal 1-0 për vendasit, me golin që erdhi në minutat shtesë.

Vendasit fituan një penallti në minutën e fundit, derisa Miguel Borja realizoi nga pika e bardhë për t’i dhënë tre pikët River Plates që qëndron në krye të tabelës.

Megjithatë në minutat e fundit pati një përplasje të madhe mes futbollistëve të të dyja skuadrave, ku gjyqtari kryesor ndau hiq më pak se shtatë karton të kuq.

Te vendasit tre lojtarët që u ndëshkuan me të kuq ishin Palavecino, Gomez e Centurion, derisa në radhët e Bocas me të kuq u larguan Miguel Merentiel, Valentini, Fernandez dhe Almiron.

Me këtë fitore River Plate mbanë pozitën e parë në tabelë me 37 pikë, derisa Boca po kalon një periudhë të errët pasi ndodhet në pozitën e 13-të me vetëm 18 pikë. /Telegrafi/

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Dikur shkëlqente tek Liverpooli, tani është përjashtuar nga ekipi amator në moshën 28-vjeçare

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-sulmuesi i Anglisë me akuza të rënda ndaj Klopp: Pa Salah, nuk do të kishin fituar asgjë

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin