LAJMI I FUNDIT:

Rekordi i këtij viti: Ky film mori një ovacion 9-minutësh në Festivalin e Filmit në Kanë

Rekordi i këtij viti: Ky film mori një ovacion 9-minutësh në Festivalin e Filmit në Kanë
Pjesë e shkëputur nga filmi

Drama muzikore në gjuhën spanjolle “Emilia Perez” me Zoe Saldana, Selena Gomez dhe Karla Sofia Gascon, ka marrë ovacionet më të mëdha deri më tani në Festivalin e Filmit në Kanë të këtij viti, shkruan Variety.

Gjatë nëntë minutave duartrokitje, Gomez dukej e prekur bashkë me të tjerët, derisa shihej duke fshirë lotët nga emocionet.

Gascon, i cili luan një lider të kartelit të drogës në film, mori gjithashtu një ovacion të fortë.


“E mbikualifikuar dhe e nënvlerësuar, Rita (Zoe Saldana) është një avokate në një firmë të madhe më shumë e interesuar për lirimin e kriminelëve sesa drejtësinë.

Selena Gomez shkëlqen me paraqitjen elegante në Festivalin e Filmit në Kanë
Lexo po ashtu Selena Gomez shkëlqen me paraqitjen elegante në Festivalin e Filmit në Kanë

Një ditë ajo merr një pushim të papritur kur lideri i kartelit Manitas (Edgar Ramirez) e punëson për ta ndihmuar atë të dalë në pension nga punën e tij dhe të realizojë planin që ka përgatitur fshehurazi prej vitesh: të bëhet grua, të cilën e ka ëndërruar gjithmonë”, thuhet në përmbledhjen zyrtare të filmit.

Në një intervistë ekskluzive me Variety, Audiard e përshkroi filmin si një libreto operistike në katër akte në të cilat aktorët këndojnë këngë origjinale për të çuar përpara atë.

Meqë ra fjala, regjisori francez deri më tani ka pasur 6 filma në përzgjedhjen konkurruese në Kanë, ndërsa në vitin 2015 ka fituar Palmën e Artë me filmin “Deephan”. /Telegrafi/

Selena Gomez në “Emilia Perez”

Në trend Magazina

Më shumë
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Magazina
Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Magazina
Kalo në kategori