LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi në stilin e kampionit, shkatërron Celta Vigon si mysafir

Real Madridi në stilin e kampionit, shkatërron Celta Vigon si mysafir

Real Madridi ka shënuar fitore me rezultat 4-1 si mysafir i Celta Vigos në kuadër të javës së dytë të La Ligas.

Reklama

Skuadra e Carlo Ancelottit ishte e para që shënoi në këtë ndeshje.

Shënues ishte Karim Benzema, i cili realizoi një penallti në minutën e 14-të.

Nëntë minuta më vonë, Celta u kundërpërgjigj me të njëjtën mënyrë.

Iago Aspas vendosi topin në pikën e bardhë dhe me qetësi shënoi për golin e barazimit për 1-1.

Por barazimi zgjati deri në minutën e 42-të, kur Modrić la pa rast portierin e Celtas me një goditje të shkëlqyer.

Mesfushori kroat ka shënuar për 2-1 me një goditje të fuqishme nga pak më shumë se 20 metra.

Në pjesën e dytë Real Madridi ishte edhe më mirë se sa në të parën

Vinicius shënoi gol të bukur në minutën e 56-të duke e kaluar edhe portierin për 3-1.

Goli për 4-1 erdhi në minutën e 66-të, kur Fede Valverde me një goditje të bukru shënoi në portën e Celtas.

Krejt në fund Eden Hazard humbi një penallti për ta shënuar golin e pestë për Realin.

Kampionët kanë 6 pikë nga dy ndeshjet e para. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

La Liga
Kalo në kategori