Paul Pogba vazhdon të jetë një objektiv i gjigantit spanjoll Real Madrid.

Mesfushori francez kërkohet prej kohësh nga Los Blancos, por ende nuk ka shkuar oferta e duhur në drejtim të Unitedit.

Gjatë afatit kalimtar të verës, madrilenët tentuan me një ofertë deri në 120 milionë funte, por që u refuzua nga Unitedi.

Paul Pogba. (Photo by Lionel Ng/Getty Images)

Marca ka raportuar se Los Blancos kanë bërë gati një ofertë tjetër për ta dërguar në drejtim të Unitedit.

Real Madrid do të ofrojë 80 milionë euro plus shërbimet e James Rodriguez dhe Mariano Diaz në këmbim të Paul Pogbas.

Sipas medias spanjolle kjo ofertë do ta kënaqte Unitedit dhe Pogba do ta bënte realitet dëshirën e tij për tu transferuar në Madrid.

Megjithatë mbetet të shihet nëse Djajtë e Kuq do të pranonin një ofertë të tillë. /Telegrafi/