LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

Real Madridi dhe Liverpooli “në luftë” për lojtarin që ka çmim 100 milionë euro

Trajneri i ardhshëm i Liverpoolit, Arne Slot, po e kthen vëmendjen e tij në një lëvizje verore për të siguruar Antonio Silvan.

Mbrojtësi i ri portugez është subjekt i interesimit si nga The Reds ashtu edhe nga Real Madridi, me të dy klubet që kërkojnë të forcojnë linjën e tyre mbrojtëse përpara sezonit të ardhshëm.

Antonio Silva, vetëm 20 vjeç, ka përjetuar një rritje të shpejtë në karrierën e tij. I dalë nga akademia e Benficas, ai e ka vendosur veten si një shtyllë në klubin e tij dhe në ekipin kombëtar. Me gati 100 paraqitje për Benfican, talenti i tij nuk ka kaluar pa u vënë re, duke tërhequr interesin e klubeve elitare në Evropë.


Florentino Perez jep dritën e gjelbër për transferimin e lojtarit që do ta zëvendësojë Kroosin
Lexo po ashtu Florentino Perez jep dritën e gjelbër për transferimin e lojtarit që do ta zëvendësojë Kroosin

Liverpool, në veçanti, është në kërkim të një qendërmbrojtësi pas largimit të Joel Matip dhe pasigurisë për performancën e Ibrahima Konate. Silva po shfaqet si një opsion tërheqës për Reds, megjithëse çmimi i tij i lartë prej rreth 100 milionë euro ngre pikëpyetje mbi qëndrueshmërinë e transferimit.

Nga ana tjetër, edhe Real Madridi ka shfaqur interesim për Silvan, por heziton të paguajë një shumë kaq të lartë për talentin e ri. Me synime të tjera të mundshme në mendje, Merengues mund të kërkojnë alternativa më të lira për të forcuar mbrojtjen e tyre.

Konkurrenca për nënshkrimin e Antonio Silvas premton të jetë intensive, por me Arne Slot që ka prioritet blerjen e tij, Liverpool mund të jetë i gatshëm të bëjë një përpjekje për të siguruar shërbimet e tij në afatin kalimtar të verës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori