Reagimi i Ronaldos pas përfundimit të ndeshjes ndaj Burnley i ka lënë tifozët të zhgënjyer

Cristiano Ronaldo është kritikuar nga tifozët pasi u largua menjëherë nga fusha pas vërshëllimës së fundit në barazimin zhgënjyes 1-1 të Manchester United me Burnley.

Skuadra e Ralf Rangnick ishte në epërsi pas pjesës së parë falë dominimit dhe një goli të shënuar nga Paul Pogba në minutën e 18-të.

Unitedi vazhdoi të dominonte dhe do t’i merrte tri pikët në shtëpi nëse nuk do të ishin anuluar dy gola gjatë pjesës së parë.

Por, vendasit e Burnleyt dukeshin një ekip krejtësisht tjetër pas pushimit mes pjesëve dhe ia vështirësuan gjërat Djajve të Kuq.

Man Utd nuk ia del ndaj Burleyt të pozitës së fundit
Lexo po ashtu Man Utd nuk ia del ndaj Burleyt të pozitës së fundit

Vetëm dy minuta pas pjesës së dytë, Jay Rodriguez mposhti portierin David de Gea për të shënuar golin e tij të 100-të në karrierë dhe për të barazuar rezultat në 1-1.

Pas këtij goli, klubi nga Old Trafford nuk arriti të këndellet dhe ta gjej golin e fitores dhe kështu u desh të kënaqej me një pikë.

Megjithatë, përveç barazimit, tifozët e Unitedit i ka zhgënjyer edhe reagimi i yllit të skuadrës, Ronaldos.

Ronaldo e nisi ndeshjen si zëvendësues dhe menjëherë pas përfundimit të ndeshjes ai vrapoi drejt e në tunel – një moment që shkaktoi zhgënjim mes tifozëve.

Ndërsa lojtarë të tillë si Bruno Fernandes, Jadon Sancho dhe Harry Maguire duartrokitën mbështetjen e zëshme të United si mysafir, Ronaldo veçse kishte mbërri në zhveshtoren e stadiumit Turf Moor.

Veprimet e tij sigurisht që shkaktuan reagime në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga "Anfield Road" në fund të sezonit - në listë edhe emra të rëndësishëm

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Van Dijk te Borussia Dortmund? Fabrizio Romano jepet detaje për të ardhmen e holandezit

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon