Man Utd nuk ia del ndaj Burleyt të pozitës së fundit

Burnyel ka arritur të marr një pikë të madhe ndaj Man Utd në ndeshjen që u mbyll 1-1.

Man Utd e nisi ndeshjen shumë mirë, duke gjetur golin me Raphael Varane i cili shënoi pas asistimit të Bruno Fernandes, por që u anulua nga VAR.

Por në minutën e 18-të, Man Utd gjeti golin kur Luke Shaë asistoi te Paul Pogba i cili shënoi për 1-0.

‘Djajtë e Kuq’ kishin edhe tri raste të tjera, pasi Edison Cavani, Bruni Fernandes dhe Marcus Rashford nuk arritën të shënonin.

Por Burnley u ngjall në pjesën e dytë, duke gjetur golin në minutën e 48-të.

Jay Rodriguez arriti të mposht De Gean për të shënuar për 1-1.

United tentoi të kthehej në lojë në minutën e 71-të, por pasimi i Bruno te Sancho nuk u kthye në gol.

Ndeshjen ka mundur ta mbyll Cristiano Ronaldo që u fut në pjesën e dytë, por goditja e tij me kokë në minutën e 91-të shkoi jashtë.

Man Utd pas këtij barazimi mbetet në vendin e pestë me 39 pikë, ndërsa Burnley i fundit me 14-të pikë. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Como është ngjitur në Serie A pas 21 vitesh, Fabregas dhe Henyr kanë arsye për festë