Superylli argjentinas, Lionel Messi, e ka fituar Topin e Artë për vitin 2021 duke i lënë pas konkurrentët.

Futbollisti, i cili gjatë këtij viti luajti fillimisht për Barcelonën dhe pastaj për Paris Saint-Germainin, e ka fituar për herë të shtatë çmimin më të madh individual që u ndahet futbollistëve.

Konkurrenti kryesor i tij ishte sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, mirëpo triumfi në Copa America thuhet ta ketë bërë diferencën.

I shtati në karrierë - Lionel Messi fiton Topin e Artë për vitin 2021 I shtati në karrierë - Lionel Messi fiton Topin e Artë për vitin 2021

Në suksesin e tij në kryeqytetin francez, Paris, Messi ishte i shoqëruar nga gruaja Antonela Roccuzzo dhe djemtë e saj.

Dhe natyrisht nuk ka munguar reagimi i tyre në momentin kur superylli i futbollit e ka fituar Topin e Artë dhe më poshtë jua sjellim pamjet. /Telegrafi/