LAJMI I FUNDIT:

RB Leipzig – Bayern Munich, formacionet zyrtare të Superkupës së Gjermanisë

RB Leipzig – Bayern Munich, formacionet zyrtare të Superkupës së Gjermanisë

RB Leipzig dhe Bayern Munich janë gati për ndeshjen e madhe të Superkupës së Gjermanisë dhe tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Reklama

Nga ora 20:30 pritet të nis finalja e madhe te Superkupës së Gjermanisë, mes fituesit të Kupës (DFB Pokal), RB Leipzig dhe fituesit të Bundesligës, Bayernit.

Ekipi i Domenico Tedescos vjen në këtë ndeshje me motivim të lartë pasi finalja luhet në Red Bull Arena dhe nuk kanë larguar asnjë lojtar të madh gjatë verës.

Në anën tjetër, ekipi i Julen Nagelsmann ka pësuar ndryshime këtë verë, duke larguar lojtarin kryesor, Robert Lewandowski, por ka sjell emra si Sadio Mane, Matthijs de Ligt dhe Ryan Gravenberch.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

RB Leipzig: Gulasci; Simakan, Orban, Klostermann; Henrisch, Laimer, Kampl, Halstenberg; Forsberg, Nkunku, Szoboszlai;

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies; Kimmich, Musiala; Sabitzer, Muller, Gnabry; Mane; 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori