Trajneri i Gjilanit, Zekirija Ramdani ka folur pas hedhjes së shortit të Ligës së Konferencës, ku do të ndeshjen me klubin Liepaja.

Gjatë ditës së djeshme është hedhur shorti për ciftet e Ligës së Konferencës, ku fati deshi që Gjilani të takohet me klubin nga Letonia, Liepaja.

Për këtë short dhe ndeshjen ndaj klubit të Letonisë ka folur edhe trajneri i Gjilanit, Ramadani.

Liga e Konferencës: Drita me Inter Turkun, Gjilani dhe Llapi më lehtë Liga e Konferencës: Drita me Inter Turkun, Gjilani dhe Llapi më lehtë

“Një kundërshtar i respektuar në këtë fazë të garës”, ka thënë fillimisht Ramadani për faqen zyrtare të klubit.

“Kemi filluar mbledhjen e informacioneve për kundërshtarin edhe pse kemi pak njohuri, pasi që kemi parë ndeshjen me Strugën në edicionin e kaluar”.

Ndryshon orari, Gjilani e luan ndeshjen e parë në Kosovë ndaj Liepajas Ndryshon orari, Gjilani e luan ndeshjen e parë në Kosovë ndaj Liepajas

“Do përgatitemi sa më mirë për këto dy ndeshje dhe presim që të kalojmë këtë rund të garës, pasi që qëllimi është të kualifikohemi sa më larg”, përfundoi trajneri i Gjilanit.

Ndryshe, Gjilani ndeshjen e parë do të luajë në Prishtinë me datën 7 korrik, ndërsa ajo e kthimit me 14 korrik. /Telegrafi/