Princi Harry dhe Meghan Markle janë kthyer në Kaliforni pas një periudhe të zgjatur zie për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II në Mbretërinë e Bashkuar.

Duka dhe Dukesha e Sussex u larguan nga atdheu i Harryt të martën (20 shtator), një ditë pasi morën pjesë në shërbimet e varrimit të mbretëreshës së ndjerë.

Kjo lë të kuptohet se nuk ishte e mundshme që Meghan të ketë qenë në gjendje të zhvillojë bisedën me mbretin Charles III që ajo thuhet se kërkoi përpara se të largohej nga vendi.

Foto: Getty Images

Çifti banon në Montecito me fëmijët e tyre, djalin 3-vjeçar Archie dhe vajzën 1-vjeçare Lilibet, të cilët të dy qëndruan me nënën e Markle, Doria Ragland gjatë kësaj kohe.

Reklama

Harry, 38 vjeç dhe Meghan, 41 vjeç, u zhvendosën në qytetin bregdetar pasi u larguan në mënyrë famëkeqe nga detyrat e tyre mbretërore në vitin 2020.

Reklama

Foto: Backgrid

Të gjithë sytë ishin tek dyshja gjatë kohës së fundit në Angli, ku ata u ribashkuan me vëllain e madh të Harryt, Princin William dhe gruan e William, Kate Middleton.

Fab Four pati një sërë ndërveprimesh të tensionuara, nga shkëlqimet e akullta në publik deri te rregullimet e ndara të ndenjëseve në funeralin shtetëror të Mbretëreshës së ndjerë të hënën.

Gjatë gjithë kësaj, Markle dukej se i tregonte burrit të saj “mbështetje të heshtur”, tha ekspertja dhe autorja e gjuhës së trupit Judi James.

Reklama

Foto: Backgrid

“Ajo dukej se i ofroi një vazhdimësi të asaj mbështetjeje të heshtur burrit të saj ndërsa ishte ulur dhe duke ecur me një pamje dinjiteti të ngjyrosur me trishtim”, tha ajo për prezantuesin e podcast-it “Archetypes”.

Reklama

Megjithëse Markle u fotografua e përlotur gjatë funeralit të mbretëreshës, James u shpreh se Harry u shfaq po aq i mërzitur për humbjen e gjyshes së tij.

Elizabeth vdiq më 8 shtator në moshën 96 -vjeçare pas një mbretërimi historik 70-vjeçar.

Foto: Getty Images

Në ditët që pasuan, Harry dhe Markle u përballën me një sërë vështirësish.

Dyshja ishin të ftuar – dhe më vonë të paftuar – në një pritje shtetërore për liderët botërorë dhe liderët e huaj të premten e kaluar.

Reklama

Harry, i cili shërbeu 10 vjet në ushtri, fillimisht u ndalua gjithashtu nga veshja e uniformës së tij ushtarake në funeralin e mbretëreshës. Megjithatë, Mbreti Charles përfundimisht e lejoi djalin e tij ta vishte atë në vigjilje.

Reklama

Foto: WireImage

Harry-t iu hoqën titujt e tij ushtarakë kur u largua nga puna si anëtar i familjes mbretërore.

“Gjyshe, ndërsa kjo ndarje përfundimtare na sjell trishtim të madh, unë jam përgjithmonë mirënjohës për të gjitha takimet tona të para – që nga kujtimet e mia më të hershme të fëmijërisë me ty, deri në takimin me ty për herë të parë si Komandanti im i përgjithshëm, në momentin e parë që takova gruan time të dashur dhe përqafove stërnipërit e tu të dashur. I vlerësoj këto kohë të përbashkëta me ju dhe shumë momente të tjera të veçanta në mes. Tashmë ju mungon shumë”, ishte shprehur Harry në deklaratën e tij të parë pas vdekjes së gjyshes së tij. /Telegrafi/

Reklama
Reklama

Foto: Getty Images