LAJMI I FUNDIT:

Pochettino kërkon nga Chelsea transferimin e Gavit

Pochettino kërkon nga Chelsea transferimin e Gavit

Menaxheri i mundshëm i Chelseat, Mauricio Pochettino tashmë po përfshihet në planifikimin e transferimeve të klubi dhe njëri nga dëshirat e tij është mesfushori i Barcelonës, Gavi.

Reklama

Blutë kanë shpenzuar shuma rekord për lojtarët që nga marrja e pronësisë së klubit nga Todd Boehly.

Megjithatë, ata nuk po ndalen, pasi po lidhen me një mori emrash kryesorë për transferime të reja gjatë verës, duke i plotësuar kërkesat Pochettinos.

Boehly është i vendosur në transferimin e Gavit te Chelsea
Lexo po ashtu Boehly është i vendosur në transferimin e Gavit te Chelsea

Sipas gazetës Sport në Spanjë, Pochettino do të ishte gati të miratonte ardhjen e mundshme të mesfushorit të Barcelonës, Gavi.

Mesfushori qendror është xhevahiri i ri i Barçës, por ka çështje që lidhen me ligjshmërinë e një zgjatjeje kontrate që ai nënshkroi kohët e fundit.

Nëse Gavi është dikush që Barça nuk mund ta regjistrojë, atëherë ai mund të jetë i disponueshëm falas, në të cilin rast Chelsea do të hyjë për të siguruar nënshkrimin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori