Miralem Pjanić mund të kthehet në Itali, por jo te Juventusi, por te Milani, sipas mediave italiane dhe spanjolle.

Sport dhe Calciomercato, shkruajnë se Milani po interesohet për Miralem Pjanic.

Boshnjaku po tenton t’i imponohet te trajneri Xavi në Barcelonë, por shkuarja në Itali është një opsion.

Milani dëshiron ta sjellë atë në huazim, ndërsa Barça është kryesisht e interesuar për shitje, duke qenë se kontrata e Pjanic është deri në verën e vitit 2024.

Pjanic së fundmi ka lënë përgatitjet e Barcelonës në SHBA dhe është rikthyer në Evropë, më saktë në Nice të Francës, për të qenë pranë bashkëshortes së tij Josepha, e cila së shpejti do të lindë. /Telegrafi/

Reklama