LAJMI I FUNDIT:

Përplasja verbale Lukaku-Barella: Pse lojtarët e Interit pajtohen me belgun

Përplasja verbale Lukaku-Barella: Pse lojtarët e Interit pajtohen me belgun

Romelu Lukaku ishte i pakënaqur me veprimet e Nicolo Barellas në ndeshjen kundër Sampdorias dhe sipas Il Corriere dello Sport, shumica e lojtarëve të Interit pajtohen me sulmuesin.

Dy yjet e Nerazzurrëve debatuan ashpër në pjesën e parë të një barazimi 0-0 kundër rivalit në Serie A të hënën mbrëma.

I huazuari i Chelseat madje ofendoi shokun e tij të skuadrës dhe i tha atij: “Mos e bëj më”.

Kamerat kapin momentin kur Lukaku e kërcënoi dhe e shau Barrellan në ndeshjen ndaj Sampdorias
Lexo po ashtu Kamerat kapin momentin kur Lukaku e kërcënoi dhe e shau Barrellan në ndeshjen ndaj Sampdorias

Por, për çfarë po e akuzonte belgu, italianin?

Sipas disa raportimeve në Itali, Lukaku ishte i pakënaqur me qëndrimin e Barellas, duke qenë se mesfushori italian shpesh e shpreh zhgënjimin e tij tek shokët e skuadrës në vend që t’i mbështesë ata, veçanërisht kur ata bëjnë gabime.

Është një problem që tashmë u shfaq në fillim të këtij sezoni, por dukej se ishte zhdukur përpara ndeshjeve të Interit në Ligën e Kampionëve kundër Barcelonës në fund të vitit 2022.

Siç theksohet nga Il Corriere dello Sport, Barella ka vazhduar të ankohet ndaj shokëve të tij gjatë ndeshjeve të fundit, duke çuar në reagimin e Lukakut.

Mediumi italian shton më tej se shumica e lojtarëve të Interit janë në krah të anëtarit të Chelseat, por Simone Inzaghi tashmë ka paralajmëruar se nuk dëshiron të shohë përsëri incidente të ngjashme në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori