LAJMI I FUNDIT:

Përfundon afati kalimtar me shumë transferime të bujshme: Golden Eagle Ylli ‘mbret’ për afrimet

Përfundon afati kalimtar me shumë transferime të bujshme: Golden Eagle Ylli ‘mbret’ për afrimet

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme.

Golden Eagle Ylli ka rikthyer dy basketbollistët e Kosovës në Superligë, Erjon Kastratin dhe Gëzim Morinën, kurse kanë angazhuar edhe amerikanin Elyjah Clark.

Klubet e elitës kanë bërë përforcime, duke synuar të realizojnë qëllimet që kanë për stinorin pranveror.

Trepça ka rikthyer në radhët e saj Drilon Hajrizin, kurse janë përforcuar edhe me Blend Mehanën dhe Roni Koshin, kurse Peja ka rikthyer në radhët e saj Leonard Mekajn, ndërsa Ponte Prizreni u përforcua me Divine Myles, ish-organizatorin e Sigal Prishtinës.

Skuadra bardhekaltër u përforcua me Blackston Gary Norman dhe Nigel Johnson, ndërsa Bashkimi me Stephen Xavier Croone. Vëllaznimi ka shtuar në radhët e tij Andi Shehun, Atik Koshin dhe Engjull Sollovën.


Lista e përforcimeve

KB Trepça

Drilon Hajrizi

Blend Mehana

Roni Koshi

KB Golden Eagle Ylli

Erjon Kastrati

Elyjah Clark

Gëzim Morina

KB Ponte Prizreni 

Divine Myles

KB Vëllaznimi

Andi Shehu

Atik Koshi

Engjull Sollova

KB Peja

Leonard Mekaj

KB Bashkimi

Stephen Xavier Croone

KB Sigal Prishtina

Blackston Gary Norman

Nigel Johnson


/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori