0Shares

Lennox Lewis më në fund do t’i japë një mundësi Vitali Klitschko për një riballafaqim të shumëpritur në fund të vitit 2018.

Boksierët e peshave të rëndë do të takohen në kryeqytetin ukrainas të Kievit, ku Wladimir Klitschko është kryetari i bashkisë.

Boksieri 52-vjeçar mundi Klitschkon në vitin 2003 pas ndërprerjes së ndeshjes në raundin e gjashtë me rastin e plagosjes së syrit.

Në vitin 2010, Klitschko zbuloi se “Lennox më premtoi, por nëna e tij vendosi se nuk duhet të luftonte”.

“Ai më ftoi në Londër, pa menaxherë. Ai tha se donte të fliste vetëm me mua. Kam ardhur në dhomë dhe nëna e tij ishte aty. Ne biseduam për dy orë dhe nëna e boksierit më shikonte shtrembër”.

“Pas kësaj unë u largova dhe më thirri disa orë më vonë dhe më tha,” Na vjen keq, por jo”. Mendova se nuk ishte vendimi i tij, por nëna vendosi. U përpoqa t’ia ndryshoja vendimin, por ishte kot”, kishte thënë ukrainasi.

Të gjitha lajmet rreth boksit Të gjitha lajmet rreth boksit

Ish kampionët e peshave të rënda të WBC, Lennox Lewis dhe Vitali Klitschko do të kthehen në ring për një ballafaqim revial gjatë kongresit vjetor të WBC, i cili do të jetë nga 30 shtatori deri më 5 tetor në një prej hoteleve të Kievit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)