LAJMI I FUNDIT:

Pas shpërnguljes në ShBA, Messi zbulon dëshirën e vetme familjare të parealizuar: Një vajzë nga Antonella

Pas shpërnguljes në ShBA, Messi zbulon dëshirën e vetme familjare të parealizuar: Një vajzë nga Antonella
Lionel Messi dhe wife Antonella Roccuzzo (Foto: Kristy Sparow/Getty Images for Laureus)
Reklama

Futbollisti i famshëm argjentinas Lionel Messi ka prekur disa gjëra interesante nga jeta e tij private në një bisedë me ‘YouTuber’-in Miguel Granados.

Messi dhe gruaja e tij Antonella Roccuzzo (35 vjeçe) kanë tre djem, Cira (katër vjeç), Mateo (shtatë vjeç) dhe Thiago (10 vjeç). Në intervistën e fundit ai ka treguar se sa shumë dëshiron të ketë një vajzë.


“Ne do të donim të kishim një fëmijë tjetër. Unë jam ende duke pritur për një vajzë në familjen time”, tha Messi, i cili u transferua në Shtetet e Bashkuara dhe Inter Miami me familjen e tij këtë verë, shkruan Klix.Ba.

Lionel Messi dhe Antonella Roccuzzo (Foto: Aurelien Meunier/Getty Images for Laureus)

Familja Messi po përshtatet me stilin e jetesës në Florida. Ai tregon se shumë gjëra janë të ndryshme në krahasim me atë që ka përjetuar në Evropë dhe Amerikën e Jugut. Ai krahasoi dallimet.

“Dua të fitoj dhe të konkurroj me konkurrencën, por këtu gjithçka është shumë më e relaksuar. Këtu gjërat janë pak më ndryshe, megjithëse vazhdoj të argëtohem. Kështu vendosëm të vijmë këtu”, tha argjentinasi.

Ndryshe, ditët e fundit në fokus ka qenë deklarata e Messit për problemet që kishte në fanellën e PSG-së.

Ai ka thënë se nuk ndihet rehat në fanellën e klubit parizian, por edhe se është i vetmi futbollist nga Argjentina që nuk është përgëzuar nga klubi i tij për titullin e kampionit të botës. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Magazina
Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Magazina
Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Magazina
Kalo në kategori