Pas asistimit, Edon Zhegrova shënon gol të bukur ndaj Young Boysit

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova ka shënuar një gol të bukur në ndeshjen e Baselit ndaj Young Boysit.

Baseli është duke luajtur në shtëpi ndaj kampionit aktual, Young Boysit, në takimin e vlefshëm për javën e 16-të.

Në pjesën e parë vendasit arritën të shënojnë dy gola të shpejt, ku i pari në minutën e gjashtë erdhi pas një veprimi fantastik dhe asistimit të Zhegrovës.

Lexo po ashtu Edon Zhegrova bën një driblim fantastik dhe asiston tek goli i Baselit ndaj Young Boysit

Ylli i Kosovës, vazhdoi shkëlqimin edhe në pjesën e dytë duke gjetur shpejt edhe rrjetën.

Zhegrova shënoi një gol të bukur nga jashtë zonës në minutën e 48-të të ndeshjes duke quar epërsinë e Baselit në 3-0.

Ky gol i sulmuesit të Dardanëve erdhi falë asistimit të Luca Zuffi.

Me këtë gol, Zhegrova shkon në kuotën e dy golave dhe dy asistime këtë sezon në Superligën e Zvicrës. /Telegrafi/

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë