Real Madridi do të përballet sot (e mërkurë) me Eintracht Frankfurtin në kuadër të Superkupës Evropiane të UEFA-s.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Helsinki Olympic Stadium”.

Për këtë ndeshje, Los Blancos do t’i kenë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe janë favorit absolut.

Në anën tjetër, Eintrachti do të ketë mungesa si Jerome Onguene dhe Aurelio Buta, që janë të lënduar.

Analizë

Real Madrid

Carlo Ancelotti ka një skuadër plotësisht të përshtatshme për të zgjedhur për Superkupën e UEFA-s të së mërkurës.

Antonio Rudiger mund të startojë për Los Blancos, edhe pse kjo mund të jetë në kurriz të David Alaba, por Aurelien Tchouameni ka të ngjarë të fillojë në stol.

Reklama

Pas suksesit vendas dhe kontinental të sezonit të kaluar, Ancelotti nuk ka gjasa të bëjë ndryshime gjithëpërfshirëse në 11-tën e tij të preferuar.

Reklama

Eintracht Frankfurt

Jerome Onguene dhe Aurelio Buta janë të dy jashtë për Eintracht Frankfurt.

Filip Kostic dhe Evan Ndicka të dy kanë qenë të lidhur me largime verore, me të parën që nuk ka gjasa të përfshihen për ndeshjen.

Si i tillë, Christopher Lenz pritet të shfaqet në krahun e majtë në këtë ndeshje të madhe.

Parashikim

Real Madridi pritet ta fitojë këtë përballje me rezultat bindës.

Formacionet e mundshme

Real Madridi: Courtois, Carvajal, Militao, Rudiger, Mendy, Modric, Casemiro, Kroos, Vinicius, Valverde, Benzema.

Reklama

Eintracht Frankfurt: Trapp, Ndikka, Tuta, Toure, Lenz, Hipur, Mbillni, Knauff, Lindstrom, Gotze, Borre. /Telegrafi/