LAJMI I FUNDIT:

Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Orari për tre xhirot e fundit në Albi Mall Superligë, të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtën kohë dhe të njëjtën ditë

Jemi futur në javët vendimtare në elitën e futbollit kosovar Albi Mall Superligë.

Reklama

Deri më tani janë zhvilluar 33 xhiro ku përveç Drenicës që ka rënë nga elita e futbollit kosovar të gjitha skuadrat janë brenda objektivave.

FFK ka publikuar edhe orarin e tre xhirove të fundit të cilat do të zhvillohen në të njëjtën kohë.

Xhiro e 34-të zhvillohet më 14 maj nga ora 15:00, xhiro e 35-të më 21 maj derisa kampionati përfundon në xhiron e 36-të me ndeshjet që luhen më 28 maj.

Drita dhe Ballkani po luftojnë për titullin e kampionit me nga 66 pikë që janë në krye.

Gjilanasit do të luajnë në udhëtim te rivali lokal Gjilani, presin Malishevën dhe përballen me Drenicën në udhëtim në ndeshjen e fundit.

Ndërkohë kampioni në fuqi Ballkani kërkon mbrojtjen e titullit në sfidat ndaj Llapit e Ferizajt në shtëpi dhe xhiron e fundit luajnë ndaj Gjilanit në udhëtim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kalo në kategori