Real Madridi ka fituar 3-1 ndaj Barcelkonës, në derbin që u luajt në kuadër të javës së nëntë në La Liga.

Reklama

Golat për Los Blancos i shënuan Karim Benzema, Federico Valverde dhe Rodrygo Goes, ndërsa për katalunasit shënoi Ferran Torres.

Real Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.72, me Barcelonën që u vlerësua me 6.26.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje ishte Valverde, që u notua me 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i El Clasicos ishte Marc andre ter Stegen, që u vlerësua me 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Reklama

/Telegrafi/