Paris Saint-Germaini dhe Barcelona kanë luajtur baras (1-1) në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Duke qenë se rezultati ishte i barabartë, edhe nota mesatare e parisienëve (6.67) është e përafërt me atë të katalunasve (6.55).

Portieri vendas, Keylor Navas (8.6), është vlerësuar me notën më të lartë, ndërsa pas tij ndodhet Lionel Messi (8.1).

Nuk ndodh befasia, eliminohet Barcelona – PSG vazhdon në çerekfinale Nuk ndodh befasia, eliminohet Barcelona – PSG vazhdon në çerekfinale

Nota më e ulët ka shkuar për mbrojtësin e Blaugranëve, Clement Lenglet (5.7).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Paris Saint-Germainit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/