Një rikthim fantastik i Manchester Cityt i ka ndihmuar që ta fitojë ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit në raundin e dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Angazhimi më i madh i vendasve në Etihad Stadium është shpaguar me notë më të lartë mesatare në raport me ekipin gjerman.

Vlerësim të lartë ka marrë asistuesi Joao Cancelo, i ndjekur nga golashënuesit John Stones e Erling Haaland.

City fiton me rikthim ndaj Dortmundit me golin e fitores nga Haaland City fiton me rikthim ndaj Dortmundit me golin e fitores nga Haaland

Notat më të ulëta në këtë takim kanë shkuar për dy portierët, Ederson dhe Alexander Meyer.

Në vijim është vlerësimi i plotë nga SofaScore për lojtarët e të dyja skuadrave në takimin Manchester City 2-1 Borussia Dortmund. /Telegrafi/

Reklama