LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez
Reklama

Atletico Madridi triumfoi 3-1 ndaj Real Madridi në derbin që u luajt në kuadër të javës së gjashtë në La Liga.

Golat për Los Cholchoneros i shënoi Alvaro Morata me dy dhe Antoine Griezmann, ndërsa për Los Blancos realizoi Toni Kroos.


Atletico Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.09, me Real Madridin që u vlerësua me 6.91.

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon
Lexo po ashtu Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Saul Niguez vlerësohet nga SofaSocre si lojtari i ndeshjes me notën 8.4, ndërsa dhuroi dy asistime.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Lucas Vazquez, që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimet e lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

La Liga
Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Kombëtarja e Shqipërisë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Premier League
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Kalo në kategori