LAJMI I FUNDIT:

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon
Reklama

Real Madridi ka pësuar humbje 3-1 në udhëtim te rivali lokal Atletico Madridi, në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së gjashtë në La Liga.

Pas vetëm katër minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e Alvaro Moratas që u asistua prej Linos.


Los Cholchoneros nuk u ndalën me kaq dhe shënuan edhe të dytin, tani nëpërmjet Antoine Griezmann (18’), që u asistua prej Saul Niguez.

Por, Real Madridi arriti ta ngushtonte epërsinë e Atleticos në 2-1 me golin e realizoi nga Toni Kroos në minutën e 35-të.

Pjesa e parë përfundoi me kaq, derisa edhe e dyta nisi më mirë për djelmoshat e Diego Simeones.

Ishte sërish Alvaro Moata, ai që shënoi për Atletico Madridin, tani në minutën e 46-të, ndërsa Niguez ishte asistuesi.

Dy skuadrat nuk u dorëzuan deri në fund dhe kërkonin të shënonin gola, por që Atletico fitoi përfundimisht 3-1.

Kjo është humbja e parë për Real Madridin në këtë sezon, ndërsa gjendet në vendin e tretë me 15 pikë, një më pak se Barcelona dhe Girona, ndërsa Atletico Madridi është në të pestin me dhjetë sosh. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

La Liga
Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Kombëtarja e Shqipërisë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Premier League
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Kalo në kategori