LAJMI I FUNDIT:

“Një nivel tjetër, trajneri më i mirë në botë”, Kovacic i magjepsur nga Guardiola

“Një nivel tjetër, trajneri më i mirë në botë”, Kovacic i magjepsur nga Guardiola

Mateo Kovacic e ka cilësuar Pep Guardiolën si trajnerin më të mirë në botë pasi punoi për vetëm dy javë me të në Manchester City.

Mesfushori kroat iu bashkua Cityt nga Chelsea për 30 milionë euro këtë verë dhe është paraqitur në dy ndeshjet miqësore që kampionët e Evropës kanë luajtur deri më tani kundër Yokohama F Marinos dhe Bayern Munich.

Kovacic i pëlqen të punojë nën drejtimin e Guardiolës te City dhe sugjeroi se idetë e trajnerit spanjoll janë në një nivel tjetër.

“Unë jam këtu vetëm për dy javë, por ju mund ta shihni menjëherë se ai ka ide të shkëlqyera”, ka thënë fillimisht Kovacic.

“Është në një nivel tjetër. Unë mendoj se ai është trajneri më i mirë në botë. Dhe të mësosh prej tij është një ndjenjë e mirë veçanërisht për një mesfushor”.

“Ai mund të më mësojë momentet më të mira për të lëvizur. Kjo është edhe arsyeja pse erdha këtu. Të mësoj të jem një version më i mirë i vetes”, përfundoi kroati. 

Kovacic erdhi si një zëvendësues i ngjashëm me Ilkay Gundogan i cili u largua nga klubi për Barcelonën këtë verë.

Mesfushori 29-vjeçar u shfaq si zëvendësues në fitoren 5-3 të klubit ndaj Yokohama F Marinos dhe u shfaq në formacionin startues kundër Bayern Munichut teksa kampionët e Anglisë i mundën 2-1.

Skuadra e Guardiolës do të shihet në aksion të dielën kundër Atletico Madrid në një miqësore parasezonale në Seul. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori