LAJMI I FUNDIT:

Një luftëtar si Rudiger, gjermani u gjakos i tëri pas sakrificës së madhe për të shënuar golin e barazimit për Real Madridin

Një luftëtar si Rudiger, gjermani u gjakos i tëri pas sakrificës së madhe për të shënuar golin e barazimit për Real Madridin

Antonio Rudiger sakrifikoi gjithçka për të shënuar golin e barazimit me kokë në minutat shtesë për Real Madridit kundër Shakhtar Donetsk.

14 herë kampionët e Evropës e gjetën veten n disavantazh 1-0 pas pjesës së parë, kur Oleksandr Zubkov kaloi në epërsi ekipin ukrainas.


Dhe pavarësisht nga të gjithë talentet sulmues për Los Blancos, ishte Rudiger ai që i barazoi shifrat me një gol me kokë.

Ishte një krosim i thellë në zonë nga Toni Kroos, me Rudiger që ishte në rolin e një sulmuesi të improvizuar.

Ai doli përballë portierit Anatoliy Trubin dhe shënoi me kokë një gol dramatik. Por gjermani nuk ishte në gjendje të festonte dhe në vend të kësaj u shtri në tokë pasi fytyra e tij iu mbush me gjak.

Rudiger mbeti i përgjakur pas përplasjes dhe duhej kujdesi nga mjekët, të cilët përdorën një leckë për t’i ndalur plagën e tij dhe pastruan gjakun në fanellën e tij të bardhë.

Ky po cilësohet si një mentalitet absolut i një luftëtar nga Rudiger, i cili do të bëjë gjithçka që duhet për të mirën e ekipit. /Telegrafi/

https://twitter.com/Wotyyt/status/1579962467467558918

Në trend Sport

Më shumë
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Serie A
Ryan Reynolds ka vendosur një rregull

Ryan Reynolds ka vendosur një rregull "të çuditshëm" te Wrexhami - por një lojtar vazhdon ta thyejë

Ligat tjera
Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Liga e Parë
Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori