LAJMI I FUNDIT:

Nënshkrimet më të këqija të të gjitha kohërave te Real Madridit: Dështimi i fundit Jovic zë vend me emra si Woodgate, Kaka dhe më shumë

Nënshkrimet më të këqija të të gjitha kohërave te Real Madridit: Dështimi i fundit Jovic zë vend me emra si Woodgate, Kaka dhe më shumë

Real Madridi asnjëherë nuk ka pasur kurrë frikë të shpërndajë paratë, duke ofruar ndër vite emra si si Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema, duke nënshkruar gjithmonë me më të mirët në histori.

Tani Los Blancos janë të gatshëm të shesin sulmuesin serb, Luka Jovic që e blen 66 milionë euro, duke rezultuar një dështim i madh në “Santiago Bernabeu”.


Megjithatë, ka edhe shumë të tjerë që i kanë kushtuar klubit shumë para, por asnjëherë nuk iu afruan asaj që pritej prej tyre.

Goal.com ka zgjedhur 15 nënshkrimet më të këqija të Los Blancos që kanë bërë ndonjëherë.

NICOLAS ANELKA | Nga Arsenali | 34.5 milionë euro | 1999

ELVIR BALJIC | Nga Fenerbahçe | 26 milionë euro | 1999

ANTONIO CASSANO | Nga Roma | 5 milionë euro | 2006

DANILO | Nga Porto | 31.5 milionë euro | 2015

ROYSTON DRENTHE | Nga Feyenoord | 14 milionë euro | 2007

JULIEN FAUBERT | Nga West Ham | Huazim | 2009

THOMAS GRAVESEN | Nga Evertoni | 3.4 milionë euro | 2005

KAKA | Nga AC Milan | 65 milionë euro | 2009

PEDRO LEON | Nga Getafe | 10 milionë euro | 2010

WALTER SAMUEL | Nga Roma | 25 milionë euro | 2004

JAVIER SAVIOLA | Nga Barcelona | Falas | 2007

JONATHAN WOODGATE | Nga Newcastle | 18.3 milionë euro | 2004

ROBERT PROSINECKI | Nga Crvena Zvezda | 15 milionë euro | 1991

BRAHIM DIAZ | Nga Manchester City | 17.8 milionë euro | 2019

EDEN HAZARD| Nga Chelsea | 120 milionë euro | 2019

LUKA JOVIC | Nga Eintracht Frankfurt | 66 milionë euro | 2019

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori