Real Madridi asnjëherë nuk ka pasur kurrë frikë të shpërndajë paratë, duke ofruar ndër vite emra si si Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema, duke nënshkruar gjithmonë me më të mirët në histori.

Tani Los Blancos janë të gatshëm të shesin sulmuesin serb, Luka Jovic që e blen 66 milionë euro, duke rezultuar një dështim i madh në “Santiago Bernabeu”.

Megjithatë, ka edhe shumë të tjerë që i kanë kushtuar klubit shumë para, por asnjëherë nuk iu afruan asaj që pritej prej tyre.

Goal.com ka zgjedhur 15 nënshkrimet më të këqija të Los Blancos që kanë bërë ndonjëherë.

NICOLAS ANELKA | Nga Arsenali | 34.5 milionë euro | 1999

Reklama

ELVIR BALJIC | Nga Fenerbahçe | 26 milionë euro | 1999

ANTONIO CASSANO | Nga Roma | 5 milionë euro | 2006

Reklama

DANILO | Nga Porto | 31.5 milionë euro | 2015

ROYSTON DRENTHE | Nga Feyenoord | 14 milionë euro | 2007

JULIEN FAUBERT | Nga West Ham | Huazim | 2009

THOMAS GRAVESEN | Nga Evertoni | 3.4 milionë euro | 2005

KAKA | Nga AC Milan | 65 milionë euro | 2009

PEDRO LEON | Nga Getafe | 10 milionë euro | 2010

WALTER SAMUEL | Nga Roma | 25 milionë euro | 2004

JAVIER SAVIOLA | Nga Barcelona | Falas | 2007

Reklama

JONATHAN WOODGATE | Nga Newcastle | 18.3 milionë euro | 2004

ROBERT PROSINECKI | Nga Crvena Zvezda | 15 milionë euro | 1991

BRAHIM DIAZ | Nga Manchester City | 17.8 milionë euro | 2019

EDEN HAZARD| Nga Chelsea | 120 milionë euro | 2019

Reklama

LUKA JOVIC | Nga Eintracht Frankfurt | 66 milionë euro | 2019

/Telegrafi/