LAJMI I FUNDIT:

I ndryshohen planet Ten Hagut: Shtatë lojtarët që pritet të largohen në verë nga Old Trafford

I ndryshohen planet Ten Hagut: Shtatë lojtarët që pritet të largohen në verë nga Old Trafford

Manchester United thuhet se mund të shesë shtatë lojtarë gjatë verës nëse Glazers qëndrojnë dhe detyrojnë Erik ten Hagun të mbledhë fonde për prurje të reja.

Reklama

Situata e pronësisë së Djajve të Kuq mbetet e paqartë mes muajsh spekulimesh.

Glazers hapën derën për të shitur klubin në fillim të këtij sezoni dhe kanë tërhequr interes nga sheiku i Katarit, Jassim bin Hamad Al Thani dhe miliarderi britanik Sir Jim Ratcliffe.

Arsyeja pse Erik ten Hag i ndaloi lojtarët e Man United të veshin kostume të sponsorizuara për finalen e Carabao Cup
Lexo po ashtu Arsyeja pse Erik ten Hag i ndaloi lojtarët e Man United të veshin kostume të sponsorizuara për finalen e Carabao Cup

Megjithatë, ekziston ende një frikë në mesin e disa tifozëve të Man United se pronësia e klubit nuk do të ndryshojë.

Nëse kjo ndodh, Ten Hag ka të ngjarë të detyrohet të largojë lojtarë në mënyrë që të financojë çdo marrëveshje të re.

Dhe The Mirror po raporton se deri në shtatë yje përballen me largim nga Old Trafford:

Sa kushton trofeu që Manchester United e fitoi sonte
Lexo po ashtu Sa kushton trofeu që Manchester United e fitoi sonte

Harry Maguire

Harry Maguire ka startuar në vetëm pesë ndeshje në Ligën Premier këtë sezon pasi Raphael Varane dhe Lisandro Martinez vazhdojnë të ndërtojnë një partneritet të fortë.

Dhe ndërsa Ten Hag e ka siguruar atë se ai është një pjesë e madhe e planeve të tij, United ende mund ta shesë pasi ai do të kishte një tarifë të konsiderueshme largimi.

Lisandro Martinez zbulon lojtarin që i ka shkaktuar më së shumti probleme deri më tani në Ligën Premier
Lexo po ashtu Lisandro Martinez zbulon lojtarin që i ka shkaktuar më së shumti probleme deri më tani në Ligën Premier

Aaron Wan-Bissaka

Aaron Wan-Bissaka ka dëshmuar vlerën e tij gjatë muajve të fundit pas një fillimi të dobët të jetës nën Ten Hag.

Por, ai ende mund të shitet për një çmim në verë. Dhe me Diogo Dalot një opsion afatgjatë si mbrojtës i djathtë, United mund ta shohë atë si të shitshëm në fund të sezonit.

Deklarata e Cavanit për Ronaldon shpjegon pse Erik ten Hag donte që ai të largohej
Lexo po ashtu Deklarata e Cavanit për Ronaldon shpjegon pse Erik ten Hag donte që ai të largohej

Brandon Williams

Brandon Williams është kthyer nga huazimi i sezonit të kaluar te Norwich dhe është jashtë planeve të Ten Hag.

22-vjeçari ka bërë vetëm një paraqitje këtë sezon – një dalje prej pesë minutëshe në Carabao Cup.

Luke Shaw dhe Tyrell Malacia janë favoritë përpara tij në renditjen e mbrojtësve të majtë, kështu që ai është një largim pothuajse i sigurt.

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier – a mundet Man United të shkaktojë befasi?
Lexo po ashtu Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier – a mundet Man United të shkaktojë befasi?

Donny van de Beek

Donny van de Beek ka kaluar një kohë të vështirë që kur erdhi nga Ajax në vitin 2020.

Dhe një ribashkim me ish-trajnerin Ten Hag nuk ka bërë asgjë për të rindezur formën e tij në Mançester.

Ai bëri vetëm katër startime për United para se të përjashtohej me një lëndim në gju dhe kjo mund të sinjalizojë mizorisht fundin e periudhës së tij në klub.

Si krahasohet vlera neto e pronarëve të mundshëm të Manchester United me pjesën tjetër të Ligës Premier
Lexo po ashtu Si krahasohet vlera neto e pronarëve të mundshëm të Manchester United me pjesën tjetër të Ligës Premier

Anthony Martial

Anthony Martial dukej se ishte një opsion i favorizuar në sulm për Ten Hag në fillim të sezonit.

Mirëpo, problemet e vazhdueshme me lëndime e kanë lënë atë të paaftë për të krijuar një ecuri të gjatë në ekip.

Gjashtë gola në 14 paraqitje nuk është një rikthim i keq, por paaftësia e tij për të qëndruar në formë mund të nënkuptojë që United t’i tregojë atij derën e largimit në fund të sezonit, ndërsa ai hyn në 12 muajt e fundit të kontratës së tij.

"Liga Premier është një maratonë, jo një sprint” - përgjigja e furishme e Berbatov nëse United mund ta fitojë titullin
Lexo po ashtu "Liga Premier është një maratonë, jo një sprint” - përgjigja e furishme e Berbatov nëse United mund ta fitojë titullin

Alex Telles

Alex Telles u dërgua në huazim te Sevilla pas ardhjes së Malacias në verë.

Por, ai ka humbur dy muajt e fundit për shkak të një lëndimi në gju dhe nuk ka mundur të shfaqë aftësitë e tij si rezultat.

Me kontratën e tij deri në vitin 2024, pritet që ai të shitet këtë verë.

UEFA nuk do ta bllokojë shitjen e Man United te sheikët
Lexo po ashtu UEFA nuk do ta bllokojë shitjen e Man United te sheikët

Eric Bailly

Eric Bailly ka bërë vetëm 20 paraqitje në Ligën Premier që nga fillimi i sezonit 2019/20.

Ai është në huazim për një sezon te Marseille, por nuk pritet të kthehet në Old Trafford pasi me shumë gjasë do të shitet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori