LAJMI I FUNDIT:

Sa kushton trofeu që Manchester United e fitoi sonte

Sa kushton trofeu që Manchester United e fitoi sonte

Manchester United e fitoi trofeun e parë pas gjashtë vitesh pritjeje, pasi mposhti 2-0 Newcastle United në finalen e Carabao Cup.

Reklama

Casemiro dhe një auto-gol i Steven Botman, ishin të mjaftueshme për të siguruar triumfin e Djajve të Kuq në Kupën e Ligës.

Erik ten Hag u bë holandezi i parë që e fiton trofeun që ndryshe njihet edhe si EFL Cup, derisa është edhe trofeu i tij i parë në sezonin debutues.

Sezoni i parë, trofeu i parë: Man United i Ten Hag triumfon ndaj Newcastles në finalen e EFL Cup
Lexo po ashtu Sezoni i parë, trofeu i parë: Man United i Ten Hag triumfon ndaj Newcastles në finalen e EFL Cup

Por, sa kushton trofeu i Carabao Cup, sa është madhësia dhe pesha?

Ky trofe kushton 23 mijë euro dhe peshon vetëm tre kilogramë.

Ai është i gjatë 27 centimetra, ndërsa i gjerë 20.5 centimetra. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori