LAJMI I FUNDIT:

Nainggolan refuzon dy oferta fitimprurëse

Nainggolan refuzon dy oferta fitimprurëse
Radja Nainggolan (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Radja Nainggolan ka refuzuar transferimet fitimprurëse në Kinë dhe tek skuadra turke Galatasaray, pavarësisht se është thënë se ai nuk është në planet e Interit.

Reklama

Drejtori i Interit, Beppe Marotta dhe trajner Antonio Conte konfirmuan në fundjavë se Mauro Icardi dhe Nainggolan nuk janë në planet e klubit Nerazzurr.

Megjithatë, edhe përkundër kësaj mesfushori belg ka refuzuar disa propozime të mëdha për t’u larguar nga Interi.

Marotta: Icardi dhe Nainggolan nuk janë në planet e Interit, ua kemi konfirmuar se janë në shitje
Lexo po ashtu Marotta: Icardi dhe Nainggolan nuk janë në planet e Interit, ua kemi konfirmuar se janë në shitje

Sipas mediumit FCInterNews, Nainggolan ka marrë propozime me paga të larta nga Jiangsu Suning dhe Galatasaray, të cilat janë të interesuara në huazimin e tij me të drejtë blerje.

Nainggolan është në treg nga drejtuesit e Interit (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Por, ai nuk e ka ndërmend të bëjë këto transferime, madje as edhe përkohësisht shton mediumi i afër me klubin italian.

Interi nënshkroi me Nainggolan një vit më parë nga Roma për 38 milionë euro plus bonuse, por ka dështuar të bind drejtuesit e klubit nga Giuseppe Meazza. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori