LAJMI I FUNDIT:

Mourinho i tregon drejtuesve të klubit katër dëshirat për sezonin e ri

Mourinho i tregon drejtuesve të klubit katër dëshirat për sezonin e ri

Jose Mourinho e nisi mirë aventurën e tij te Roma, duke fituar Ligën e Konferencës në vitin e tij të parë.

Reklama

Special One tani ka dy objektiva para vetës, të jetë në top katërshe në fund të sezonit dhe t’i shkoj deri në fund Ligës së Konferencës, ku aktualisht janë në çerekfinale.

Por trajneri portugez i ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se duhen përforcime për sezonin e ri nëse ata duan që Mou të qëndroj në Olimpico.

Jose Mourinho ka katër emra në listën e tij për ta përforcuar ekipin, një në mbrojtje, dy në mesfushë dhe një tjetër në repartin ofensivë.

Mbrojtësi francez i Eintracht Frankfurt, Evan N’Dicka është dëshira e portugezit për mbrojtjen.

Ndërkohë sa i përket repartit të mesfushës Mou dëshiron talentin italian Davide Frattesi dhe mesfushorin anglez Ruben Loftus-Cheek.

E në repartin ofensivë, dëshira e Jose Mourinhos është M’Bala Nzola që po shkëlqen me Spezian në Serie A.

26-vjeçari nga Angola këtë edicion ka realizuar 12 gola e ka asistuar në dy të tjerë në Serie A, derisa për të ardhur deri te ai Roma mund ta përdorë sulmuesin Eldor Shomurodov. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori