LAJMI I FUNDIT:

Mourinho i propozon Southgatet formacionin më të mirë të Anglisë, injoron Sterlingun dhe Rashfordin

Mourinho i propozon Southgatet formacionin më të mirë të Anglisë, injoron Sterlingun dhe Rashfordin

Jose Mourinho ka zbuluar se do të linte Marcus Rashford dhe Raheem Sterling jashtë formacionit titullar të Anglisë kundër Kroacisë në Euro 2020.

Reklama

Ekipi i Gareth Southgate janë në Grupin D përkrah Republikës Çeke, Skocisë dhe finalistëve të Kupës së Botës 2018, Kroacisë.

Anglia do të nisë sezonin e tyre të dielën në Wembley kundër Kroacisë, e cila shihet si një kundërshtare e fortë.

Superkompjuteri parashikon shanset e të gjitha kombëtareve për ta fituar Euro 2020 – favorizohet Franca, ‘injorohet’ Anglia
Lexo po ashtu Superkompjuteri parashikon shanset e të gjitha kombëtareve për ta fituar Euro 2020 – favorizohet Franca, ‘injorohet’ Anglia

Duke folur në talkSPORT si pjesë e mbulimit të tij në Euro 2020, Mourinho tregoi zgjedhjet e tij për formacionin titullar të Anglisë kundër Kroacisë.

Menaxheri 58-vjeçar portugez zgjodhi Dean Henderson përpara Jordan Pickford si zgjedhja numër 1 e Anglisë.

Mourinho shtoi se qendrën e mbrojtjes do ta kompletonte me John Stones së bashku me Tyrone Mings, në mungesë të Harry Maguire.

Ndërkohë, ‘Special One’ do të kompletonte prapavijën e Anglisë me Ben Chilwell në të majtë dhe Kyle Walker në të djathtë.

Portugezi do të bënte Declan Rice partner së bashku me Kalvin Phillips në mesfushë, me Jack Grealish si sulmues në krahun e majtë përpara Rashford.

Roy Keane: Grealish është për Anglinë sikurse Ronaldo për Portugalinë, është ylli i ekipit kombëtar
Lexo po ashtu Roy Keane: Grealish është për Anglinë sikurse Ronaldo për Portugalinë, është ylli i ekipit kombëtar

Ish-trajner i Chelseat dhe Tottenham zgjodhi Phil Foden në të djathtën e sulmit përpara Sterling, me Mason Mount të vendosur si numër 10 për Anglinë.

Kapiteni i Anglisë, Harry Kane, do ta kryesonte sulmit, pasi Mourinho e cilësoi si ‘të paprekshëm’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Ndërkombëtare
Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori