Një nga aspektet e rralla pozitive të futbollit ndërkombëtar me dyer të mbyllura pa asnjë tifoz është dëgjimi i lojtarëve duke intonuar himnin kombëtar.

Pa asnjë tifozë në tribuna, ju merrni një pasqyrë të veçantë në fokusimin e çdo lëvizje të futbollistëve nga para fillimi i ndeshjes deri në mbarim.

Kapiteni i Portugalisë, Ronaldo është bërë viral në mediat sociale pasi vendosi disa dromca humori gjatë himnit të Portugalisë “A Portuguesa” përpara humbjes 1-0 ndaj Francës mbrëmë (e shtunë).

Usain Bolt beson se ‘super-atleti’ Cristiano Ronaldo do ta mposhte atë në një garë ditëve të sotme Usain Bolt beson se ‘super-atleti’ Cristiano Ronaldo do ta mposhte atë në një garë ditëve të sotme

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po këndonte melodinë si normale kur vendosi të shtonte një “tan tan tan” dhe kjo bëri të qeshin bashkëlojtarin e tij të kombëtares.

Video e ‘talentit’ muzikor të Ronaldos ka shpërthyer në rrjetet sociale, me reagimin e Bernardo Silva në veçanti duke marrë shumë dashuri.

Përveç himnit të tij kombëtar, Ronaldo është i njohur edhe për interpretimin e himnit të Ligës së Kampionëve në disa raste.

Megjithatë, në këto raste, serioziteti i sulmuesit të Juventusit zakonisht është më i madh. /Telegrafi/