Tani që Milani ka zgjidhur përfundimisht problemet e tyre drejtuese, ata mund të shtojnë vëllimin e negociatave me Chelsean për Hakim Ziyech.

Kuqezinjtë u penguan në tregun e transferimeve nga pasiguria brenda klubit, pasi pronarët e rinj RedBird nuk do ta marrin plotësisht detyrën deri në shtator, ndërkohë drejtorëve Paolo Maldini dhe Frederic Massara u skadonin kontratat e tyre sot (e premte).

Megjithatë, në minutat e fundit të mbrëmjes së djeshme, Maldini u largua nga selia e Milanit dhe u konfirmoi gazetarëve jashtë se ishte arritur një marrëveshje për të zgjatur kontratat e tyre deri në vitin 2024.

Ziyech nxjerrët në shitje nga Chelsea, shumë skuadra në garë për të Ziyech nxjerrët në shitje nga Chelsea, shumë skuadra në garë për të

“Ne jemi të lumtur që jemi këtu dhe të gatshëm të planifikojmë një të ardhme me edhe më shumë fitore. Ka kohë, e nisëm pak me vonesë, por do të rikuperojmë kohën e humbur”, tha Maldini për gazetarët.

Kjo vuri në dukje zhgënjimin e tij për vonesat që tashmë i kanë lënë të humbasin lojtarët që dukej se ishin të mbyllur, si dyshja e Lille, Sven Botman dhe Renato Sanches.

Tani që kjo pasiguri është zgjidhur, mediumi Tuttomercatoweb raporton se Milani tashmë është në punë të vështirë duke intensifikuar negociatat me Chelsean për transferimin e Ziyech.

Sulmuesi është i disponueshëm si huazim me një opsion blerje në fund të sezonit dhe mund të luajë në krahun e djathtë, ose në një rol më qendror krijues pas qendërsulmuesit. /Telegrafi/