LAJMI I FUNDIT:

Milani po e humbë Francesco Camardan – gjashtë gjigantët evropianë pas sensacionit italian

Milani po e humbë Francesco Camardan – gjashtë gjigantët evropianë pas sensacionit italian

E ardhmja e Francesco Camarda te Milani është e mbuluar me pasiguri ndërsa klubet kryesore evropiane luftojnë për të siguruar nënshkrimin e tij. Me Interin, Juventusin, Romën, Arsenalin dhe Tottenhamin të gjithë në garë për sulmuesin e mrekullueshëm 15-vjeçar, Camarda duket të jetë në një pozicion kryesor për të zgjedhur destinacionin e tij të ardhshëm.

Saga e rinovimit të kontratës së lojtarit ka qenë një temë e nxehtë në botën e futbollit javët e fundit, me raportime që sugjerojnë se lojtari mund të kërkojë mundësi jashtë Rossonerëve. Edhe pse klubi Rossonero është i etur për të ruajtur talentin e tij të ri, negociatat nuk kanë qenë të lehta, gjë që ka hapur derën për afrimin e klubeve të tjera.


Sipas Corriere dello Sport përmes Sport Witness, Arsenal dhe Tottenham i janë bashkuar garës për Camarda, duke shfaqur interes serioz për blerjen e sulmuesit premtues. Edhe pse Manchester City është konsideruar prej kohësh favorit për nënshkrimin e tij, klubet londineze kanë shtuar përpjekjet e tyre për të bindur Camardën që t’u bashkohet pasi të mbushë 16 vjeç.

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Ku ka mbetur "sensacionin i madh" i Milanit
Lexo po ashtu Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Ku ka mbetur "sensacionin i madh" i Milanit

Italiani i ri bëri histori duke u bërë lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A këtë sezon, duke ndezur interesimin e disa klubeve evropiane për talentin e tij. Megjithatë, rregullat italiane kufizojnë aftësinë e Camardës për të nënshkruar një kontratë profesionale derisa të mbushë moshën 16 vjeç, një moment historik që do të arrijë këtë të diel.

Pavarësisht interesimit nga klubet e tjera, ka shenja që Camarda mund të vendosë të qëndrojë në Milan për një kohë më të gjatë. Klubi italian përflitet se do t’i ofrojë atij një kontratë trevjeçare, e cila do t’i garantonte qëndrimin e tij deri në vitin 2027. Kjo mund t’i shkëpusë kërkuesit e Camardës, të paktën për momentin, pasi ata do të duhet të presin deri në vitin 2026 për t’u kthyer në garë për të.

Në fund të fundit, vendimi për të ardhmen e Camardës mbetet në ajër, por ajo që është e qartë është se talenti i tij i jashtëzakonshëm ka vënë në gatishmëri klubet kryesore evropiane, duke shpresuar të sigurojë nënshkrimin e tij para se të jetë tepër vonë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori