Milani thuhet se nuk është plotësisht jashtë garës për mesfushorin Renato Sanches, pasi Paris Saint-Germain nuk ka rënë ende dakord për kushtet me klubin Lille.

Mesfushori portugez është në vitin e fundit të kontratës së tij në Lille dhe vlerësohet rreth 20-25 milionë euro.

Kuqezinjtë dukej se ishin të sigurt për një marrëveshje derisa Paris Saint-Germain ndërhyri me premtimin e ribashkimit me ish-trajnerin e tij të Lille, Christophe Galtier.

Krahasimi i ofertave për Renato Sanches nga PSG dhe Milani, diferenca të mëdha Krahasimi i ofertave për Renato Sanches nga PSG dhe Milani, diferenca të mëdha

Megjithatë, mediumi MilanNeës.it këmbëngul se situata është ende shumë në ajër dhe ende nuk është marrë një vendim mbi të ardhmen e Sanches.

Kërkesat fillestare të lojtarit dhe agjentit të tij Jorge Mendes mund të kenë ndryshuar, por Milani mbetet një opsion për destinacionin e tij të ardhshëm.

Gjërat kanë ndryshuar gjithashtu për Milanin, pasi të enjten vonë në mbrëmje ata më në fund nënshkruan rinovimin e kontratës me drejtorët Paolo Maldini dhe Frederic Massara, kështu që tani më në fund mund të fillojnë të vendosin një buxhet real transferimi për këtë verë dhe të mbyllin marrëveshjet. /Telegrafi/