Mediat në Itali shkruajnë se Milani i kanë bërë ofertë Juventusit për Leonardo Bonuccin.

Mbrojtësi që është një nga më të mirët në rolin e tim në dhjetor ai e kishte vazhduar kontratën me Juven deri në vitin 2021.

SportMediaset beson se Bonucci ka marrëveshje me kuqezinjtë me një pagë prej 7 milionë euro në sezon.

Rossonerët për të ofrojnë Mattia De Sciglion dhe Alessio Romagnoli dhe disa miliona euro.

Zonja e Vjetër ka kërkuar 72 orë që ta mendojë ofertën.

Nëse Bonucci largohet atëherë Juventusi do t’i ketë në skuadër tre talentët më të mëdhenj të mbrojtjes italiane me Romagnolin, Daniele Ruganin dhe Mattia Caldaran. /Telegrafi/