Legjenda e basketbollit, Michael Jordan, vlen më shumë se sa ylli i famshëm, Kim Kardashian.

Ish-lojtari i “Chicago Bulls”, ka një pasuri prej rreth 2.2 miliardë dollarësh, ndërsa Kim Kardashian një pasuri prej 1.2 miliardë dollarësh.

Jordan u bë një super yll gjatë viteve 1990 dhe tani është një biznesmen i suksesshëm, me gamën e tij të veshjeve ‘Jordan’ duke arritur kështu një sukses të jashtëzakonshëm.

58-vjeçari luajti 15 sezone në NBA dhe fitoi gjashtë kampionate me “Chicago Bulls”.

Biografia e tij në faqen zyrtare të NBA thotë: “Me brohoritje, Michael Jordan është basketbollisti më i madh i të gjitha kohërave”.

Lista e atletëve më të pasur sipas Wealthy Gorilla:

1. Michael Jordan

2. Vince McMahon

3. Jon Tiriak

4. Anna Kasprzak

5. Tiger Woods

6. Edi Jordan

7. Bridgeman Junior

8. Lionel Messi

9. Magic Johnson

10. Michael Schumacher

11. Roger Staubach

12. Cristiano Ronaldo

13. Lebron James

14. David Beckham

15. Floyd Mayweather

16. Roger Federer

17. Greg Norman

18. Jack Nicklaus

19. Phil Mickelson

20. Shaquille O’Neal

21. Duein Xhonson

22. Vinnie Johnson

23. Alex Rodriguez

24. Dale Earnhardt Jr.

25. George Foreman

26. Lewis Hamilton

27. Fernando Alonso

28. Gary Player

29. Grant Hill

30. Kimi Raikkonen. /Telegrafi/

Michael Jordan (Foto: Getty Images)