Në tregun muzikor shqiptar, kohëve të fundit janë shtuar edhe shumë artiste të zhanrit hip-hop. Njëra prej tyre është edhe Melinda Ademi, e cila ka lënë Amerikën për të vazhduar karrierën e saj në Kosovë.

Që nga publikimi i projektit muzikor në bashkëpunim me Seven Saraqin, arriti të grumbullonte miliona klikime në YouTube.

I njëjti fat e përcolli edhe në këngën e fundit, “24 Bars”, e cila është realizuar në mënyrë ‘freestyle’ nga artistja. Me një klip të thjeshtë, kënga e saj tashmë numëron mbi 1.4 milion klikime, për të cilën Melinda ndihet falënderuese ndaj fansave të saj.

View this post on Instagram

dont be mad at me 🤷🏻‍♀️

A post shared by MELINDA (@melindaademi) on Feb 9, 2020 at 6:24am PST

“Faleminderit për një milion në këtë kohë kaq të shkurtë, anipse është vetëm ‘freestyle’ e kam bërë me shumë dëshirë dhe nuk i kam pritur gjithë këto komente kaq të mira. Por, kjo është vetëm një nxehje për këngët që i kam bërë gati për këtë verë. Ju do shumë Melinda”, ka shkruar ajo në përshkrimin e videos.

Melinda Ademi publikon këngën "24 Bars" Melinda Ademi publikon këngën "24 Bars"

Mesazhi drejtuar fansave të saj është bashkangjitur me një video, teksa ajo shihet duke vallëzuar nën tingujt e këngës së saj. /Telegrafi/