Mbyllet ndeshja dramatike në Wanda Metropolitano: Atletico Madridi merr një pikë ndaj Villarealit

Atletico Madridi ka arritur që në frymën e fundit të nxjerrë një barazim 2-2 ndaj Villarealit në kuadër të javës së tretë në La Liga.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse rastet për gol nuk munguan, por nuk ishte konkretizimi.

Në 45 minutat e dytë, ishte një shfaqje tjetër, pasi u realizuan plotë katër gola.

Ishte minuta e 52-të, kur mysafirët kaluan në epërsi me anë të Manu Trigueros, që u asistua nga Yeremi Pino.

Por, gëzimi i tyre zgjati vetëm katër minuta, pasi Los Rojiblancos i barazuan shifrat në 1-1 me Luis Suarezin që u asistua nga Angel Correa.

Villareali nuk u dorëzua dhe arriti të rikthente epërsinë për 2-1 me golin e shënuar prej Arnaut Danjuma, me Pinon që ishte sërish asistuesi.

Kur u mendua se sfida kishte përfunduar dhe Villareali po merrte tre pikë, Aissa Mandi shënoi auto-gol në minutën e 90+6, për t’ia siguruar Atletico Madridit një pikë.

Pas javë së tretë, Atletico Madridi ka arkëtuar shtatë pikë, e në xhiron e katërt do të ketë punë me Espanyolin. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Zyrtare: Ligës Premier i dërgohet letër për heqjen e VAR-it

A do të luajë Girona në Ligën e Kampionëve? Ky është afati që UEFA i ka vendosur spanjollëve për ndërprerjen e lidhjeve me Man Cityn

Pep Guardiola emëron një lojtar që e ndaloi Arsenalin të bëhej kampion i Ligës Premier