Telenovela Paul Pogba nuk ndalet. Pak ditë më parë, vëllai i lojtarit të Juventusit, Mathias, e akuzoi atë se kishte punësuar një magjistar për të dëmtuar Kylian Mbappen me anë të magjisë.

“Nuk është kurrë mirë të kesh një hipokrit dhe një tradhtar pranë vetes”, ka komentuar Mathias Pogba në llogarinë e tij në Twitter.

Ylli i PSG-së nuk ka bërë një deklaratë zyrtare, por sipas mediave franceze ai tashmë e ka bërë në mënyrë private.

RTL dhe M6 ​​kanë raportuar se Mbappé ka qenë i interesuar për historinë dhe ka kontaktuar vëllezërit Pogba për të zbuluar versionin e secilit prej tyre.

Reklama

Pogba dhe ekipi i tij ligjor kanë vendosur të presin dhe të shikojnë zbardhjen e çështjes nga distanca, duke mos u përfshirë dhe duke pritur që Policia të bëjë punën e saj.

Reklama

E qartë është se kjo telenovelë vjen në një moment të keq për interesat futbollistike të skuadrës franceze. Më pak se tre muaj para fillimit të Kupës së Botës, marrëdhënia mes dy prej lojtarëve më të rëndësishëm të saj nuk kërkon të jetë më e mira.

Një situatë jo e re në Francë pas skandalit Benzema-Valbuena të vitit 2015. /Telegrafi/