Legjenda gjermane, Lothar Matthaus insiston që mesfushori i Manchester Unitedi, Paul Pogba, nuk është lider dhe nuk është Steven Gerrard.

Matthaus ndjen se mesfushori i Unitedit nuk do të jetë kurrë një “drejtues i vërtetë” apo një lider si legjenda e Liverpoolit, Gerrard, tani menaxher i Rangers.

“Njerëzit pyesin nëse Pogba mund të jetë një udhëheqës [lider] ose një kapiten në Manchester United”, ka thënë fillimisht Matthaus.

Souness: Milner më i mirë se Pogba Souness: Milner më i mirë se Pogba

“Ai është një lojtar kyç, një lojtar i mirë dhe ai luan në pozitën e duhur, por për mua ai nuk është një lider i vërtetë si (Steven) Gerrard”.

Paul Pogba (Getty Images)

“Duhet të jesh me të vërtetë serioz gjatë gjithë kohës – nuk mund të jesh kudo në mediat sociale”.

Gerrard gjatë prezantimit si trajneri i Rangers (Foto: Getty Images)

“Për mua, Pogba e tregon shumë veten. Nuk mund të them se është një lojtar i cili mund ta shtyjë ekipin, sepse ai fokusohet aq shumë tek vetja e tij”.

Mourinho: Asnjë lojtar nuk është më i madh se klubi Mourinho: Asnjë lojtar nuk është më i madh se klubi

“Nëse doni të jeni kapiten apo lider, gjithmonë duhet të jepni ndjenjën se po mendoni për ekipin, jo vetëm për veten tuaj”, përfundoi gjermani legjendar.

Ndryshe, Pogba ka qenë i kritikuar shumë këtë sezon nga të gjitha anët, ku pjesë e tyre ishin edhe disa nga legjendat e Unitedit. /Telegrafi/