LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Pobga nuk është lider, nuk është si Gerrard

Matthaus: Pobga nuk është lider, nuk është si Gerrard

Legjenda gjermane, Lothar Matthaus insiston që mesfushori i Manchester Unitedi, Paul Pogba, nuk është lider dhe nuk është Steven Gerrard.

Reklama

Matthaus ndjen se mesfushori i Unitedit nuk do të jetë kurrë një “drejtues i vërtetë” apo një lider si legjenda e Liverpoolit, Gerrard, tani menaxher i Rangers.

“Njerëzit pyesin nëse Pogba mund të jetë një udhëheqës [lider] ose një kapiten në Manchester United”, ka thënë fillimisht Matthaus.

Souness: Milner më i mirë se Pogba
Lexo po ashtu Souness: Milner më i mirë se Pogba

“Ai është një lojtar kyç, një lojtar i mirë dhe ai luan në pozitën e duhur, por për mua ai nuk është një lider i vërtetë si (Steven) Gerrard”.

Paul Pogba (Getty Images)

“Duhet të jesh me të vërtetë serioz gjatë gjithë kohës – nuk mund të jesh kudo në mediat sociale”.

Gerrard gjatë prezantimit si trajneri i Rangers (Foto: Getty Images)

“Për mua, Pogba e tregon shumë veten. Nuk mund të them se është një lojtar i cili mund ta shtyjë ekipin, sepse ai fokusohet aq shumë tek vetja e tij”.

Mourinho: Asnjë lojtar nuk është më i madh se klubi
Lexo po ashtu Mourinho: Asnjë lojtar nuk është më i madh se klubi

“Nëse doni të jeni kapiten apo lider, gjithmonë duhet të jepni ndjenjën se po mendoni për ekipin, jo vetëm për veten tuaj”, përfundoi gjermani legjendar.

Ndryshe, Pogba ka qenë i kritikuar shumë këtë sezon nga të gjitha anët, ku pjesë e tyre ishin edhe disa nga legjendat e Unitedit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori