Marcelo nuk ka dashur të komentojë pyetjen që erdhi nga gazetarët për një bashkim me Cristiano Ronaldon te Juventusi.  

30-vjeçari brazilian është shumë i afërt me Ronaldon dhe ka qenë i lidhur ngushtë me një ribashkim të tyre në Torino.

Duke folur në konferencë për shtyp përpara ndeshjes së Superkupës evropiane kundër Atletico Madridit, Marcelo u pyet rreth këtyre thashethemeve.

Marcelo duke festuar trofeun e Ligës së Kampionëve me Real Madridin (Getty Images)

“Nuk dua të flas për këtë tani. Ne jemi këtu për një finale dhe nuk është koha për të diskutuar për këtë”, ka thënë Marcelo.

Nëse Marcelo do të shkonte te Juventusi, mund të ndodh që Alex Sandro të shkojë në Paris Saint-Germain.

Sergio Ramos dhe Marcelo (Getty Images)

Marcelo është në Madrid që nga janari i vitit 2007 dhe ka kontratë deri në qershor të vitit 2022.

Lojtari ka fituar të gjithë trofetë me Real Madridin. /Telegrafi/