LAJMI I FUNDIT:

Manchester Unitedi i gatshëm të largojë 13 lojtarë në verë

Manchester Unitedi i gatshëm të largojë 13 lojtarë në verë

Drejtuesit e Manchester Unitedit thuhet se janë gati për ‘operacionin fshesa’ këtë verë dhe plot 13 lojtarë rrezikojnë largimin nga Old Trafford.

Reklama

Kapiteni i Unitedit, Harry Maguire, mund të jetë njëri nga 13 lojtarët që do të largohen nga klubi këtë verë.

Ylli i Anglisë është një nga shumë lojtarët që menaxheri Erik Ten Hag do të kërkojë të largojë për të rifreskuar skuadrën e tij.

Djajtë e Kuq duan të sjellin një qendërsulmues të klasit të lartë, një sulmues më të ri, një mesfushor qendror dhe ndoshta një qendërmbrojtës.

Neville dyshon se Man Utd mund të sfidojë për titull sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Neville dyshon se Man Utd mund të sfidojë për titull sezonin e ardhshëm

Sipas mediumit Daily Mail, David De Gea, Anthony Martial, Diogo Dalot, Aaron Wan-Bissaka, Fred, Scott McTominay, Donny van de Beek, Anthony Elanga dhe Brandon Williams janë të tjerët që lidhen me largimin nga Unitedi.

Përveç tyre me largimin lidhen edhe Eric Bailly, Alex Telles dhe të huazuarit Wout Weghorst dhe Marcel Sabitzer.

Ndërsa të gjithë këta lojtarë nuk ka gjasa të largohen, shumë prej tyre mund të shiten për t’i hapur rrugë lojtarëve të rinj.

Maguire është ai që është pothuajse i sigurt se do të largohet, pasi mbrojtësi shtatlartë dëshiron të luajë futboll të rregullt të ekipit të parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori