Sot (e enjte) në mbarë trevat shqiptare është shënuar festa e 7 marsit, që ndryshe njihet edhe si Dita e Mësuesit.

Kjo festë shënohet edhe për të kujtuar datën kur u hap për herë të parë Shkolla Shqipe, në Korçë.

Ndryshe nga herët tjera, reperi i njohur kosovar, Lyrical Son, vendosi që në këtë ditë të bëjë një postim mjaft kontrovers dhe ironizues në rrjetet sociale.

Së fundmi, ai ka publikuar në InstaStory një fotografi, në mbishkrimin e së cilës ka shkruar me ironi ndaj kolegëve, duke u thënë në mënyrë të ndërsjellë se ai është “mësues” i tyre.

Këngëtarë dhe mësimdhënës: Si është një festë 7 marsi e artistëve që ndajnë jetën e tyre mes muzikës dhe dhënies së dijes Këngëtarë dhe mësimdhënës: Si është një festë 7 marsi e artistëve që ndajnë jetën e tyre mes muzikës dhe dhënies së dijes

“Faleminderit shumë që po ma uroni ditën e mësuesit”, ka shkruar Lyrical Son në InstaStory.

Foto: Lyrical Son/InstaStory

Ky postim u pa nga fansat si thumb ndaj reperëve të tjerë, duke dashur t’ua bëjë me dije që ka një karrierë të gjatë në muzikën hip-hop, rrugë së cilës i janë futur shumë kolegë të tij të rinj.

Lyrical Son së bashku me MC Kreshën kanë nxjerrë në shitje këtë vit albumin e tyre të ri “United States of Albania”, i cili është pritur mirë nga fansat.

Albumi në fjalë gjendet në shitje në të gjitha platformat e muzikës, dhe përmbran brenda tij këngë të reja të punuar nga labeli PINT. /Telegrafi/