LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli ndoqi nga afër katër lojtarë të Galatasarayt

Liverpooli ndoqi nga afër katër lojtarë të Galatasarayt

Klubi anglez, Liverpooli po shikon katër lojtarë të Galatasaray këtë sezon dhe është gati ta transferojë ndonjërin prej tyre.

Burimet e mediave turke raportojnë se skautët e Liverpoolit ndoqën fitoren 2-1 të Galatasarayt në Superligën e Turqisë ndaj Konyaspor më 16 shtator.

Skautët e Reds thuhet se shikuan me vëmendje lojtarin francez, Sacha Boey dhe qendërmbrojtësin e Danimarkës, Victor Nelsson.

Përveç tyre, anglezët ndoqën edhe paraqitjet e anësorëve turq, Kerem Akturkoglu dhe Yunus Akgun.

Katërshja e lartpërmendur e ka ndihmuar Galatasarayn të shkëlqejë këtë sezon, pasi klubi nga Stambolli është vetëm një pikë mbrapa vendit të parë me një ndeshje më pak.

Galatasaray është klubi më i suksesshëm i Turqisë, por sezoni i fundit i tyre ishte për t’u harruar pas përfunduan në pozitën e 13-të.

Reklama

Megjithatë Boey, Nelsson, Akturkoglu dhe Akgun që atëherë kanë luajtur role kyçe në rikthimin e krenarisë së tyre.

Dhe Liverpooli mund të kërkojë transferimit e njërit ose më shumë të talentëve të turqve verën e ardhshme nëse ata vazhdojnë formën e tyre premtuese. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori